25 گیاه آپارتمانی شگفت انگیز که هوای داخل منزل تان را تصفیه می کنند

تلاش بوسیل ه هابرلانت در سال ۱۹۰۲ انجام شد ولی او در روش کشت بافت ناموفق بود . کارور کشت بافت گیاهان زینتی از حوزه کشاورزی (امور باغی) می باشد که شامل وظایفی از قبیل بررسی انواع گیاهان زینتی و تقسیم بندی آن، بکارگیری روش های تکثیر گیاهان زینتی، ساخت محلول غذایی و کشت بافت گیاهان زینتی، تکثیر گیاهان فانتزی، انتقال ریز نمونه به محیط رشد طبیعی، انجام عملیات ریشه دارکردن ریزنمونه ها، عملیات ایمنی و بهداشت در آزمایشگاه کشت بافت، تکثیر بگونیارکس از طریق کشت بافت می باشد و با مشاغلی چون باغبان ها در ارتباط است . وجود فلزات سنگین در خاک یکی از مهم ترین آلودهکنندههای زیست محیطی محسوب میشوند . گل اسپاتی فیلوم یا چمچهای بهدلیل گلهای سفیدش که شبیه گل شیپوری است، همیشه گیاه محبوبی محسوب میشده است. پیچک نیلوفر، گل های خوشبویی دارد و می تواند عطر دل انگیزی در فضا منتشر نماید. برج دیدنی دختر، در طول دورههای مختلف تا به امروز، به عناوین مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است که از آن جمله میتوان به کاربرد گمرک و دریافت عوارض، برج دفاعی، بیمارستان موقت و ایستگاه رادیویی اشاره کرد.

بنابراین در هنگام خرید هوستا حتما به این مسئله توجه کنید. یکی از عواملی که در راستای تولیدات گلخانه ای سواحل مکران باید به آن توجه شود شوری آب و خاک در نتیجه ی بالا آمدن آب دریا و پیشروی آن در سواحل می باشد. ارکیدهٔ شاپرکی از نور مستقیم خورشید بیزار است و باید در گلدانی محتوی ترکیبی از پوست درخت کاج یا پیتماس اسفاگنوم (sphagnum peat moss) کاشته شود. علاوه بر این، برخی از پرورش دهندگان بر این باورند که بسته به نوع سیلیسی که استفاده می شود، باید دو تا سه هفته پس از شکوفه دادن، تغذیه گیاهان خود را متوقف کنید.

گیاهان زینتی شاخه بریده

در صورت بلعیدن برگ یا ساقه علائمی مثل بیحسی شدید دهان، سوزش زبان و لثهها، تورم گلو و آبریزش بینی احساس میشود. از قرار دادن این گیاه در معرض نور مستقیم خورشید یا نوردهی غربی شدید پرهیز کنید. گل اسپاتی فیلوم در نور غیرمستقیم خورشید رشد خوبی دارد و بهتر است که آن را از تابش شدید خورشید دور نگه دارید. همچنین این گل زیبا در کاهش قند و فشار خون موثر است. یکی از دلایل محبوبیت نخل های شامادورا این است که به مراقبت کمی احتیاج دارند. اگر نمیتوانید همیشه به این گیاه آب بدهید و ممکن است فراموش کنید و خاک گلدان خشک شود، بهتر است که از گلدان خودآبرسان (self-watering pot) استفاده کنید. پیش از آبیاری با انگشت، خاک گلدان را به هم بزنید تا مطمئن شوید که تا عمق ۱ اینچی خاک، خشک است.

اگر فراموش کردید و خاک گلدان بهمدت ۱۰ ثانیه خشک شد و برگهای سرخستان قهوهای و چروکیده شد، ناامید نشوید. پس در صورت مرگ این گیاه پس از تابستانی سرسبز و شاداب، تعجب نکنید و ناراحت نشوید. این گیاه باید گرم نگهداشته شود (بهویژه در زمستان)، پس باید آن را از سیستم تهویهٔ هوای خنککننده دور نگه دارید. از آن برای سایه زدن به زیبایی گیاهان دیگر، برای قرار دادن لهجه های بافتی استفاده می شود، اما باید در نظر داشت که جگر در وسعت رشد می کند و همه همسایگان فشار آن را تحمل نمی کنند.

گیاهان زینتی 20

ظاهر متفاوت و مقاومت بالا، نگهداری گیاه شفلرا در خانه را به کاری لذت بخش تبدیل میکند. ابتدا ورق مورد نظر را گالوانیزه کرده و سپف آن را با رول فرم به لوله تبدیل میکنند. یکی از کارامدترین روشها جهت حذف، جذب، تجزیه و تبدیل آلودگیها از محیط زیست،گیاهپالایی میباشد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ رئیس جهاد دانشگاهی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی از تولید و تکثیر پایههای رویشی گلابی و گیلاس بهصورت گسترده و تجاری از طریق فناوری کشت بافت در سازمان جهاد دانشگاهی تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر تیم تحقیقاتی ما در مرکز کشت بافت سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بهینهسازی انواع محیطهای کشت، موفق به تولید و تکثیر پایههای رویشی متفاوت شده است.

توسعه اقتصادی است که با برنامه ریزی جامع برای بهره برداری بهینه از توانمندی های بالقوه در بخش های مختلف قابل حصول می باشد. بهترین شرایط برای نگهداری بامبو، قرار دادن آن در گلدان شیشه ای با آب فاقد کلر و دمای متعادل که از نور غیر مستقیم هم بهره مند شود، می باشد. عضو هیئت مدیره انجمن گل و گیاه زینتی ایران از دور ریخته شدن ۹۰ درصد گلهای شاخه بریده تولیدی کشور در روزهای اخیر خبر داد. بنابراین ، بهتر است در ابندا خانگی آنها را از طریق پاجوش تکثیر کنید. یک نوع از پوشش های با دوام که طول عمر آنها تقریب 10 سال می رسد نوع دوبل پلاستیکی است.

گیاهان زینتی 60 متری

از قرار دادن گیاه پاپیتال در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنید و زمانی این گیاه را آبیاری کنید که خاک آن کاملا خشک شده است. یکی دیگر از گلهای معطر و زیبایی است که در نوروز طرفداران زیادی دارد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، تا چشم کار می کند سرسبزی و تولید انواع نشاء چشمان هر ببیننده ای را در مجتمع گلخانه ای محمدیه شهرستان خوسف مجذوب خود می کند. و در واقع ماكرومتر پيچ تنظيم ميكروسكپ و ميكرومتر پيچ فوكس مي باشد. یکی از ستونهای موجود در میدان هیپودرم ستون مارپیچ است که در قرن پنج میلادی به شکل سه مار به هم پیچیده ساخته شده بود اما امروزه چیزی از سر این ستون باقی نمانده است.

در تحقیق حاضر اثرات برهمکنش تنش شوری و خشکی به صورت طرح کاملا تصادفی و در قالب فاکتوریلف شوری با چهار سطح سدیم کلرید (9، 6، 3، 0 دسی زیمنس) و خشکی با چهار سطح (100، 75، 50 و 25 درصد آب قابل دسترس گیاه) در شرایط گلخانه ای و کنترل شده مورد ارزیابی قرار گرفت. برگهای عمودی این گیاه، جلوهٔ زیبایی دارند و میتوانید آن را در پاگرد راهپله بگذارید یا با استفاده از این گیاه، به گوشهٔ تاریکی از خانهتان جلوه و روشنایی ببخشید. اگر هوای خانهتان خشک است، روی برگهای آن آب اسپری کنید. برای تأمین رطوبت این گیاه بهتر است که در فصل تابستان در هفته دو تا سه مرتبه و در فصل زمستان در هفته یک مرتبه با اسپری آب پاشی کنید.

نتایج حاصل از مقایسه میانگین داده ها نشان داد که تنش شوری و خشکی به طور معنی داری شاخص های اندازه گیری شده را تحت تاثیر قرار می دهد. به طوری که همه شاخص های رشدی اندازه گیری شده نسبت به شاهد کاهش یافتند، اما اثر تنش شوری نسبت به خشکی بیشتر بوده و تحت تاثیر تنش خشکی به واسطه دریافت آب شور کمتر مقاومت نسبی به تنش شوری حاصل شده است. نتایج بدست آمده از این پژوهش نشان داد در سمیت مس، فاکتور انتقال مس در گیاهان زینتی آهار کمتر از یک بود. در حال حاضر ایران بر خلاف رتبه هفدم در تولید کمی گل و گیاهان جایگاه قابل توجهی در صادرات گل و گیاهان زینتی ندارد، این در حالی است که کشورمان با داشتن چهار فصل مختلف در اقصی نقاط کشور و بکر بودن طبیعت آن کمتر از منابع خود در توسعه کمی و کیفی گل و گیاهان زینتی اقدامات لازم را انجام داده است.

همچنین ارقامی وجود دارند که رگبرگ هایی به رنگ روشن تر روی سطح گلبرگ ها دارند و برخی ارقام که گلبرگ های سرخشان لبه سفیدرنگ دارد. هنگامی که به صورت گروهی در ظروف پهن و کف و در گلخانه ها کاشته می شود، می توان از آن به عنوان یک پوشش سرسبز نیز استفاده کرد. کاربرد محلول 2 میلی مولار سالیسیلیک اسید در بالاترین سطح شوری به ترتیب سبب افزایش 59، 45، 51 درصدی کلروفیل a,b کل و بیش از 2 برابری اسید آمینه پرولین نسبت به عدم مصرف آن گردید. بالاترین سطح شوری به ترتیب موجب کاهش 32، 31، 28 درصدی کلروفیل a,b کل و افزایش بیش از 2 برابری پرولین نسبت به پایین ترین سطح گیاهان زینتی لوبیا شوری شد. این گیاه زمانی بسیار زیبا و چشمگیر است که شاخوبرگهایش از لبهٔ طاقچه یا میزی آویزان باشد. با این روش میتوانید ارکیدهتان را در یک گلدان یا ظرف تزئینیِ بدون سوراخ زهکشی قرار دهید.

در این روش انتخاب گیاه از اهمیت ویژهای برخورداراست. بخشهایی که در زیر خاک هستند ریشهدار میشوند و بعد از ریشهدار شدن آنها را از پایینترین محلی که برای خاک ریختن انتخاب کردهایم قطع میکنیم و بعنوان یک گیاه جدید به محل مورد نظر انتقال میدهیم. به دلیل رشد راحت این گیاهان در منزل به آن گل آپارتمانی میگویند. گل مغربی با نام علمی Oenothera biennis از خانواده Onagraceae به عنوان یک گیاه زینتی مناسب برای پارک های بدون آبیاری و یک گیاه دارویی ارزشمند کاربردهای زیادی دارد. از جاهاي گرم تا مناطق خيلي سرد قابل كشت است.

گیاهان زینتی نه تنها از جنبه ی زیبایی بلکه از جنبه ی عطرآگین کردن محیط ویلا می توانند بسیار کارآمد باشند. البته این گیاه به شرایط بسیار سرد و خشک حساس است، بنابراین باید آن را از جریان هوای سرد یا باد دور نگه دارید. انواعی از گیاهان رونده مخصوص نگهداری در آپارتمان هستن و در فضای بیرونی، آسیب می بینن اما گونه های دیگری هم مخصوص فضای باز، وجود داره. نور ضعیف پنجرهای شمالی در حمام جای بسیار خوبی برای نگهداری این گیاه است. نخل مرداب یک گیاه زینتی همیشه سبز است و در داخل منزل و در نقاط سایه درفضای باز به خوبی رشد میکند. این گیاه از نظر تصفیهٔ هوا یکی از بهترین گیاهان خانگی است و به همین دلیل انتخاب بسیار خوبی برای اتاقنشیمن یا اتاقخواب است.

گیاه فلفل زینتی گیلاسی

نباید این گیاه را در برابر نور مستقیم خورشید قرار دهید، چون موجب محو شدن طرحهای روی برگهایش میشود. هدف از این پژوهش امکان بررسی گیاه زینتی گل آهار Zininas elegans ، جهت گیاهپالایی خاکهای آلوده به مسبود. با توجه به اهمیت رشته گل و گیاهان زینتی در حال حاضر در بیش از ۱۰ دانشگاه در ایران این رشته تدریس میشود که با شتاب فراوانی تعداد دانشگاهها در خواست دهنده این رشته در حال گسترش بوده و دانشجویانی در تمامی مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی مشغول به تحصیل میباشند؛ و همچنین برآورد شده بیش از ۱۰ هزار نفر نیز در این حوزه مشغول انجام کسبوکار و فعالیت هستند. گیاهچه های گازانیا رشد یافته در شرایط گلخانه در قالب طرح کاملا تصادفی به صورت جداگانه تحت تاثیر سطوح مختلف تنش های هشکی با سطوح آبیاری 6،4،2 و 8 روز، شوری با سطوح 40/6،20/30،0 و60/9 میلی مول کلرید سدیم و در معرض دماهای 0، 2-،4- و 6- درجه سانتیگراد، قرار گرفتند و به دنبال آن برخی شاخص های رشد اندازه گیری شدند.

آرالیای ژاپنی بعنوان گياه خانگي يا در بعضي جاها ( مناطق با پناهگاه هاي بدون آفتاب و باد ) ميتوان آنها را در حياط پاسيو يا باغها كشت كرد. نور : نور مناسب برای این گیاه مناطق پرنور اما به دور از تابش نور مستقیم آفتاب است. در واقع او در مورد پرورش و تغییر و تحول پیلهای پروانهها کار میکرد اما متوجه شد که آلودگی حاصل از کارخانههای لندن که نزدیک منزل وی بود جلوی رشد آنها را میگیرد. در این راستا، شناخت منابع و عواملی که از مجرای صادرات بر رشد تاثیر می گذارد از اهمیت بالایی برخوردار است. گفته می شود این گیاه بعد از جذب انرژی های منفی شروع به پژمردن می کند. از جمله مواردی که قابلیت تولید دارد و می تواند علاوه بر تامین نیاز داخلی، منتج به حصول مبالغ قابل توجهی ارز از طریق صادرات گردد، گل و گیاه زینتی است.

با این روش راحتتر میتوانید ارکیده را آبیاری کنید (برای آبیاری ارکیدهتان فقط کافی است که در زمان مناسب برای آبیاری، گلدان پلاستیکی را در سینک قرار دهید). میتوانید ارکیدهٔ شاپرکی را در گلدان پلاستیکی گلخانهای باقی بگذارید و گلدان پلاستیکی را داخل یک ظرف تزئینی قرار دهید. کارور کشت بافت گیاهان باغی و زراعی شغلی است از حوزه کشاورزی (امور باغی) که وظایفی از قبیل جداسازی انواع ریز نمونه از گیاه، ضدعفونی کردن ریزنمونه ها، کار با دستگاه های آزمایشگاه کشت بافت، تهیه محلول کشت ، تهیه استوک های غذایی، ساخت محلول کشت، انتقال ریز نمونه به محلول کشت و ریزکشت نمودن آن، انتقال ریز نمونه های تولیدی به گلخانه، کنترل عوامل آلوده کننده محلول کشت ، تجزیه و تحلیل انواع ریشه زای در نمونه های تولیدی، تولید زیتون عاری از ویروس به روش کشت بافت ( اجرای یک دستورالعمل ) را در بر می گیرد و با مشاغلی همانند باغبان در ارتباط است .

گیاهان زینتی زمستان